Egy év alatt könnyen feledésbe merül, ha a nyarat egy nőgyógyászati vizsgálattal zártuk, mert hüvelyi folyás, vagy „felfázás” követte a strandolást.
Megelőzhető? – Jó hír, hogy nagyrészt igen!
Hogyan is lettünk panaszosak?
- Természetes vizekben (például Balaton) kisgyermekek is pancsolnak. Bizony belekerülhet egy kis kaki az élvezetek hevében. A víz kellemesen meleg, baktériumok számára tápanyagban gazdag és néhány órán belül 1-2 baktériumból sok száz is lehet.
- Medencébe mindenféle ember bemártja magát. Ugyan a vízcsere és a fertőtlenítő csökkenti az emberek intim területein élő baktériumok és gombák számát, de bőven jut a vízbe is. Itt elszaporodnak és hosszas fürdőzés, úszás során a hüvelybe kerülő víz kórokozókat is magával vihet.
- Közös WC használat során nem csak utána, hanem előtte is kezet kell mosni, mert kilincsről, bármilyen más közös használati tárgyról a kezünk segítségével könnyen az intim területekre kerülhetnek a baktériumok.
Mit tehetünk?
- Pancsolás, úszás idejére használjunk tampont (max. 2-3 óra időtartam), esetleg megelőzésként hüvelykrémmel is kenjük be („uszoda tampon”).
- Minden pancsolás, úszás után
- fürdőruha csere, tartsuk szárazon az intim területeket,
- pisilés, hogy a steril vizelettel kimossuk a betolakodókat,
- enyhén savas intim mosakodóval mossuk meg az intim területeket, hogy támogassuk a természetesen savas védőköpenyt.
- WC használat
- előtte kézmosás saját védelmünkben,
- utána kézmosás mások védelmében,
- figyeljünk a törlés irányára, vagyis mindig elölről hátrafelé, hogy saját bélbaktériumaink ne kerüljenek a hüvelyünkbe, a húgycsövünkbe.
- Bíztassuk Partnerünket a pancsolás, úszás utáni
- vizelésre,
- férfiak részére fejlesztett intim mosakodó használatára, hogy a fityma felhúzásával a makk nyakát különös gonddal tisztítsa meg.
Mindezekkel sok kellemetlenséget megelőzhetünk!