A napi tusolás vagy fürdés ma már természetes.
Sajnos gyakran kiderül, hogy az intim területek alapos megmosása nem mindenkinek tartozik a napi rutinjába.
Miért jó naponta megmosni e rejtett testrészeinket?
Férfiaknál a fityma és a makk között, nőknél a kisajkak és a nagyajkak között termelődik a szmegmának nevezett váladék. Leváló hámsejtek, bőr termelte faggyú és verejték alkotják. Ez tökéletes tápanyag a mikróbáknak, és az itt lévő meleg és nedvesség teret ad a mikróbák szaporodásának. Azaz gyulladáshoz, összenövéshez vezethet. Vizeléskor egy-egy csepp vizelet az intim redőkben marad, így 24 óra után bizony átható vizeletszagúvá válnak a nemiszervek. Mindez indokolja a napi intim mosakodást.
Miért javasolt együttlét előtt és után megmosni e rejtett testrészeinket?
Azt szinte mindenki tudja, és szinte automatikusan meg is teszi intim együttlét után hamarosan vizelni megy. A vizelet steril, azaz nem tartalmaz mikróbát, így a vizelés a húgyutak steril átmosását jelenti, azaz megelőzhető a felfázás. Vajon ez elegendő az intim fertőzések megelőzéséhez is? Nos, sajnos nem! Együttlét előtt azért fontos megmosakodni, mert ellenkező esetben a szmegmában lévő mikróbák párunknak okozhat fertőzést. A hüvely normál flórája a behatolás után a makk és a fityma bellemezén marad és az erekció elmúltával a fityma alatt elkezdenek szaporodni. Így mosakodás nélkül egy következő aktus alkalmával többszörös mennyiségben kerülnek vissza a hüvelybe a hölgy „saját flórája”, sőt a húgycsövön elindulhatnak felfelé a mikróbák… Fertőzést okozhatnak.
Tehát együttlét előtt társunk védelmében, utána pedig saját védelmünkben érdemes alaposan megmosni az intim területeket speciálisan ezen területek tisztántartásához, nőknek és férfiaknak, fejleszett, enyhén savas, azaz pH4-5 körüli, lehetőleg nem allergizáló, illatmentes intim mosakodókkal.
Mi tanultunk a WC használatról?
Moss kezet, ha wécéztél!
És mi van előtte?
Itt pont fordított a helyzet, mi az együttlétek előtti, utáni mosakodással. WC használat előtt a kezünkön lévő „rossz” baktériumokat távolíthatjuk el, azaz magunkra vigyázunk. Míg WC használat utáni kézmosással a környezetünket védjük.
Mit tehetünk még intim területeink védelmében?
A vizelet steril, a hüvelynek normál flórája van, melynek 95 %-a tejsavtermelő baktérium, 5 %-ban ezernyi mikróba él, vastagbél mikróbákkal fedett, így a széklet, a végbél baktériumokat tartalmaz. Ezért a hölgyek a nemi szerveiket mindig ELŐLRŐL HÁTRAFELÉ töröljék meg, hogy önmagukat ne fertőzzék meg.
Az intim területekkel érintkező ruhadarabokat 60 fokon kell mosni. Ugyanis a velünk élő mikróbák a testhőmérsékletünket szeretik, azaz 30-40 fok az optimális szaporodási hőmérsékletük. Így ebben a tartományban való mosás nem öli meg a baktériumokat és gombákat. Melyek ezek a ruhadarabok? Törölköző, fehérneműk, pizsama.